2002. aastal oli väga palju neid, kes ütlesid mulle, et Kalevil ei ole Eesti jalgpallimaastikul kohta ning ennustati klubi väljasuremist paari aasta jooksul. Raskusi oligi väga palju, polnud meil ju isegi korralikke treeningtingimusi. Ent klubi initsiatiivil sai 2005. aastal Kalevi staadioni harjutusväljak kunstmurukatte, leidsime mitmeid toetajaid ning kaasasime aktiivsed ja tulevikuvisiooniga treenerid. Nii on Kalev tänaseks kanna väga tugevalt maha pannud, rikastanud märkimisväärselt Eesti jalgpallielu ning kuulub noortetöö osas Tallinna suuremate klubide hulka.

Kalev on saavutanud nende aastate jooksul palliplatsil palju häid tulemusi ja oleme andnud noortekoondistele mitmeid põnevaid, koondiseid tugevdavaid mängijaid. Oleme ellu viinud palju põnevaid projekte ja andnud sadadele noortele, kuid ka nais- ja harrastusjalgpalluritele eneseteostusvõimaluse jalgpalliplatsil.

Selle taga on olnud meeletu töö, paljude raskuste ületamised ja igasuguste, kohati täiesti absurdsete probleemide lahendamised. Tegevuste elluviimisel ja probleemide lahendamisel on Kalevile abikäe andnud paljud head inimesed, kuid iseäranis suur roll on Kalevi arengus olnud klubi taasasutamises osalenud Reio Ojaverel ja Kaido Mägil, kes tegid algusaastail fenomenaalset tööd toetajate ja mõttekaaslaste leidmisel. Treeneritest tuleb ära märkida Aavo Sarapi ja Sergei Ratnikovi saavutused ja tegevused klubi arendamisel. Aavo tõi klubisse uue ja värske mõtlemise, osaledes aktiivselt ka klubi struktuuri väljatöötamisel, Sergei tõi klubile 2011. aastal Esiliiga võidukarika ning tõi klubile raskel ajal head energiat ja eneseusku parema tuleviku osas.

Tänan aga ka kõiki teisi, kes on sel pikal teel Kalevi arengusse panustanud!

Ragnar Klavan saab enda juhtida väga põneva ja tugeva jalgpalliklubi ning loodan, et ta teeb seda tööd samasuguse kirega nagu mina ja teised kalevlased oleme seda aastaid teinud. Soovin talle selleks jõudu ja vastupidavust, sest spordiorganisatsiooni juhtimine pole sugugi kergem kui tipptasemel jalgpalli mängimine.

 

Foto: EJL