Suvel peatreeneri vahetuse teinud 2006 grupi etteotsa asus Mati Pari. Uurisimegi, et kuidas tema arvates viimased 6-kuud on möödunud. 

Kuidas see treeningaasta läks vastavalt ootustele?

Võtsin grupi üle alates 1.06.2020, sest senise treeneri Taavi ja klubi visioon edasisest arengust ei langenud enam kokku ja nii mindigi sõbralikult lahku. Grupp on Eesti mõistes väga korraliku suhtumise, distsipliini ja tasemega, seni tehtud töö oli kvaliteetne. ENMV-el osalesime aasta-kaks vanemate sarjas, turniire mängisime oma vanuses. Suurimad ootused olid seotud grupi kooshoidmise ja kvaliteetse treeningtegevuse jätkumisega. Sellega saime hakkama, aitäh siinkohal nii mängijatele kui lapsevanematele usalduse ja kannatlikkuse eest! Mänguliselt me endast vanemate liigas mängides kellegi vastu hätta ei jäänud, veidi lühike pink oli probleem, kui vigastused kollitama hakkasid, muidu saime hästi hakkama. Turniiridel oma vanust mängides olime kindlalt favoriitide seas, mis oli igati loogiline.

Kas hooaja eel seatud eesmärkide täitmine läks plaanipäraselt?

Hooaja eel ma veel eesmärke seada ei osanud, sest grupi treeneriks saamine käis üsna kiirelt. Põhimõtteliselt alustasin grupiga tööd ja võtsime protsessi nädala haaval. Mängisime ära mängu, sain sealt hulgaliselt infot ja alustasime uut treeningnädalat järgmiseks mänguks valmistumisega. Paari-kolme kuuga oli pilt meie mängust ja mängijatest ees, samuti oli esimese ringi lõpuks olemas info ka vastaste kohta. Teise ringi mängudes õnnestus mõningaid uusi harjumusi juba paremini juurutada, mängijad olid avatud ja usalduslikud. Tunnistan, et ega mängijatel polnud kerge, eelmine treener oli olnud enamiku jaoks seni ainus ja üleöö väga palju muutuda ei ole võimalik. Mängijate usaldus ja panus protsessi olid kiiduväärt!

Hooaja positiivsemad üllatused? Hooaja negatiivsemad üllatused?

Mängijad. Läks aega ja siiani läheb veel aega, et mängijate erinevaid rutiine ja iseloomuomadusi tundma õppida, aga kõik mängijad on minu hinnangul teinud läbi märgatava arengu. Olude sunnil mängis keegi võõral positsioonil ja sain väärt tagasisidet, või sai keegi senisest rohkem mänguaega ja tema enesekindluse tase tõusis märgatavalt ja see kajastus trennis ja mängudes. Senine protsess (juuni 2020 – detsember 2020) andis väärt tagasisidet ka treeneri(te) töö puudujääkide osas, sain olulist infot mida uuel aastal kasutusse võtta.

Tõdemus, et harjumuste muutmine või uute õppimine võtab aega. Teada tõde, kiirustama kippudes saad kohe aru, et oled jälle reha otsa astunud.

Aspektid, mis vajavad tuleval hooajal enim tähelepanu?

Ootame veel otsust, millises liigas meie võistkond järgmisel aastal mängima hakkab. Kui saame jaanuari lõpuks selle teema lukku, siis saame ka fookuse  vajaminevate aspektide osas paremini paika sättida. Kindlasti oleks mõnele positsioonile konkurentsi juurde vaja, aga häid mängijatüüpe juurde saada ei ole kerge. Sisemine konkurents peab olema kõrge, et kõigi areng saaks jätkuda.

Kõige suurem sportlik katsumus see hooaeg?

Õige mängu idee oli meil olemas, õiged tüübid ka. Kuidas füüsiliselt palju suuremate ja kiiremate vastaste vastu oma idee peale suruda, sellega tekkis mõnedes mängudes probleeme. Niipea kui me domineerida ei suutnud, tekkisid probleemid, jookse-viska mäng sobis vastastele rohkem, sest paljud vastased olid selles meist paremad. Samas olen uhke, et säilitasime mängudes oma näo ja mängijad ei kartnud meie ideid ellu viia. Eks see ole suuresti eelnevate aastatega tehtud töö tulemus, minul ei ole poole aastaga võistkonnale kindlasti nii suurt mõju olnud.

Plaanid/muudatused järgmiseks hooajaks.

Uue hooaja plaane tutvustan mängijatele ja lapsevanematele, nagu tavaks saanud, aasta alguses.