Maikuu viimases intervjuus Tallinna Kalevi duubelmeeskonna suurimat väravakütti Karl Anton Sõerdet.

Pärast 14. vooru Esiliiga B neljandal tabelireal asuva Kalev II mänge tasub käia vaatams, kuna vähemalt ühe värava garanteerib teile Karl Anton Sõerde!

Nimelt on ta kogu võistkonna 24 väravast enda nimele saanud üheksa mänguga üheksa väravat. Sellega jagab ta ka liiga edukaimate värvalööjate edetabeli liidrikohta.

Kuidas saada nii edukaks jalgpalluriks, mida jalgpall Sõerdele andnud on, kellele hoidis ta pöialt Meitrite liiga finaalis ning milline on olnud tema hirmuäratavaim reisikogemus?

Räägi, kuidas sa leidsid tee jalgpalli juurde!

Jalgpalli olen ma mänginud juba väiksest peale, kui hoovis sai taotud palli, väravateks puud ja kivid. Trenni sattusin seitsme-kaheksa aastaselt Aleks Taurafeldti juhitud Viimsi Noorte Jalgpalli Klubi võistkonda.

Kus kohast oled pärit ning kes sinu perest veel sporti teevad?

Pärit olen Meriväljalt, tänu sellele alustasin ka oma jalgpallurikarjääri Viimsis. Perekonnas on üks õde ja vend. Vend mängis ka kunagi  Kalevis, aga sai põlvevigastuse, millega ei saanud enam jätkata. Ega tal põhirõhk jalgpallil polnudki…

Millega tegeled väljaspool jalgpalli?

Käin Kadrioru Saksa Gümnaasiumis 12. klassis. Juulikuus olen minemas kaitseväkke.

Miks sa mängid jalgpalli ning mida on jalgpall sulle inimesena juurde andnud?

Mulle meeldib see, muidu vist ei mängiks.  Ma arvan, et jalgpall on mulle juurde andnud kannatlikkust ja midagi kindlasti veel, mida ma hetkel ei oska öelda.

Milliseid seniseid saavutusi pead oma elus olulisteks?  

Jalgpallis kindlasti noorte poistega mingisuguse Barcelona turniiri võit, kus oli ka näiteks Kreeka klubi Olympiacos. Teiseks tähtsaks saavutuseks pean 2014. aastal teises liigas kõige rohkem väravaid löönud mängija auhinda.

Mida pead jalgpallurina oma tugevusteks ja nõrkusteks?

Tugevus on ehk kiirus ja avanemine liini taha. Kõigest natukene nõrgem külg on õhuvõitlus.

Millest sa unistad?

Eks elu näitab, ei hakka mingeid eesmärke seadma. Trenni tuleb ikka palju teha, jõudmaks kuhugi, mis muud ikka.

Liitusid hooaja alguses Kaleviga Viimsi Martin Reimi Jalgpallikooli võistkonnast. Miks otsustasid Kaleviga liituda ja kuidas seni rahul oled?

Kaleviga liitusin, kuna Viimsi jäi kaugeks mu praegusest elukohast (hetkel elan Sikupillis). Viimsisse läksin trenni tund aega, Kalevisse aga 15 minutit. Kalevis olen väga rahul, kuigi on ka alapunkte, millele rõhusid Viimsi treenerid rohkem.

Oled sel hooajal Kalev II eest Esiliiga B-s löönud üheksa väravat, millega jagad liiga parim väravaküti tabelit Maarek Suursaare ja Jürgen Kuresooga. Kuidas on sul õnnestunud tõusta parimaks ründajaks ning mida ootad eelseisvalt hooajalt?  

Kuidagi on tõesti õnnestunud parimaks väravakütiks saada. Kuna ise lähen kaitseväkke, siis loodan, et saan võimalikult palju linnalubasid duubli mängudel käimiseks, juhul kui ikka kutsutakse.

Kui tihti teed trenni, kust leiad energiat trenni tegemiseks ning kas pöörad tähelepanu ka oma toitumisele? Trenni üritan teha nii palju kui võimalik. Toitumisele pööran tähelepanu vähesel määral, kindlasti väldin rämpsu söömist.

Kellele elad kaasa jalgpallimaailmas?   

Eriline jalkafänn ei ole, aga kui valima peab, siis lemmikklubiks on Marseille’ Olympique ja riigiks Prantsusmaa. Mängijatest pean lemmikuks Zlatan Ibrahimovići.

Kes on olnud sinu eeskujudeks?

Mina ise!

Mida sa elus kalliks pead?

Väärtustan sõpru ja lähedasi inimesi, kes on mulle ka kallid.

Milliseid omadusi hindad teistes inimestes, milliseid vihkad?

Hindan siirust ja ausust. Vihata pole mõtet, see ei anna midagi.

Räägi oma meeldejäävaimast reisikogemusest!

Ma loodan, et erilised reisikogemused tulevad alles. Kui minevikust siiski mõni näide tuua, siis avarii tegemine Poolas väikese minibussiga. Sõitsime vastu vastassuunas liikuvat rekkat ning vedas, et elus olen!

Mida arvad ukrainlanna Jamalale Eurovisioonil võidu toonud loost “1944”?

See laul võitis ilmselt sõnumi pärast, aga muidu oli ka täiesti kuulatav.

Mida muudaksid Eesti ühiskonnas?

Kui mul oleks selline võim, siis muudaks inimesed rohkem avatumaks ja hoolivamaks.

Kellele hoidsid pöialt Meistrite liiga finaalis?

Pigem Madridi Atléticole.

Lemmikfilm: Ei oska nii küll öelda, aga üheks meeldejäävaks oli ’’1+1’’(Intouchables).

Lemmikraamat: Olen lugenud eneseabi raamatuid.

Lemmikmuusika: Väga sümpaatseks on osutunud meie enda Tallinna Kalevi mängija Gregor Wahli, muusikunimega ’’Whaleman’’, muusika.

Lemmiktoit: Kõik, mis täidab kõhtu.

Mida tahaksid õppida?  Midagi, mis viib mind elus edasi.

Lemmiknumber: Kui mängisin nr 19 all, siis hakkas see täiesti meeldima. Hiljem avastasin, et too number on minu tähtkujus ka õnnenmbriks.

 

Foto: Karl Anton Sõerde