Sel hooajal esmakordselt avatud tüdrukute U17 Eliitliigasse kuulunud Kalevi tüdrukute grupi jaoks oli kindlasti tegemist väga raske, kuid põneva ja arendava hooajaga. Nüüd uurisimegi peatreener Kätlin Heina käest, kuidas hooaeg möödus: 

Kuidas see treeningaasta läks vastavalt ootustele?

TU17 võistkond mängis lõppenud hooajal TU17 Eliitliiga Esiliigas. Omaette saavutus on juba see, et meil õnnestus võistkond sellesse vanusegruppi välja panna, kuna eelnevates vanuseklassides see grupp Kalevis võistelnud ei ole. Üle poole grupist on vähem kui kaheaastase jalgpallikogemusega, samas on grupis ka paar noortekoondislast. Sellist suurt kogemuste vahet grupis arvestades oli sel aastal tähtsal kohal iga mängija individuaalsete oskuste arendamine. Minu silmis olulisim edasiminek toimus tüdrukute suhtumises – treeningutel osalemise protsent on tõusnud märkimisväärselt, paljudel on tekkinud harjumus iseseisvalt lisaks harjutada ning tüdrukud hindavad väljakutsuvas keskkonnas treenimist ja mängimist, et õppida ja areneda.

Kas hooaja eel seatud eesmärkide täitmine läks plaanipäraselt?

Hooaja eel oli esimene eesmärk võistkond meistrivõistlusteks komplekteerida. See läks edukalt ning kogu hooaeg kulges pigem ootuspäraselt.

Hooaja positiivsemad üllatused? Hooaja negatiivsemad üllatused?

Positiivseid üllatusi oli sel hooajal palju – mängijate pühendumus jalgpallile, mitmed mängud, kus nii võistkondlikult kui individuaalselt ületati ennast, ning kiirelt ühtseks võistkonnaks kasvamine. Negatiivset üllatust ei olnud. Arusaadavalt ei tulnud kõik mängud kogemuse vähesuse tõttu veel ühtemoodi hästi välja, aga selleks me harjutamegi hoolega edasi.

Aspektid, mis vajavad tuleval hooajal enim tähelepanu?

Tähelepanu vajavad kõik aspektid, jätkame treenimist, õppimist ja arenemist.

Kõige suurem sportlik katsumus see hooaeg?

Suurim sportlik katsumus oli kindlasti 11v11 mäng pikkusega 2x45min. Seda kogemust oli varasemalt vaid kahel vanemal tüdrukul, kes episoodiliselt naiste liigades mängimise kõrvalt meil abis käisid. Tagantjärgi võib õelda, et kohanemine platsi suuruse ja mänguajaga läks võrdlemisi sujuvalt.

Plaanid/muudatused järgmiseks hooajaks

Järgmise hooaja plaanid on vaikselt paika loksumas ning muudatusi on kindlasti tulemas.