Aprilli parimaks mängijaks Esiliiga B-s valiti Tallinna Kalevi väravavaht Karl Andre Vallner, kes hoidis oma värava puutumatuna kogu kuu jooksul.

„Ma arvan, et see aunimetus näitab pigem terve meeskonna tahet võidelda ja saavutada maksimaalset tulemust igas mängus, sest ega nullimängud ainult tänu ühele indiviidile ei tule,“ ei võta Vallner kogu au endale.

Tegu on juba teise järjestikuse parima mängija tiitliga Tallinna Kalevi väravavahtide jaoks – märtsis teenis Esiliigas sarnase tunnustuse Daniil Savitski.

Kalevi duubli eest tegi Karl Andre Vallner kaasa neli kohtumist, mille jooksul ei pidanud enda selja tagant välja võtma mitte ühtegi palli.

Kõige keerulistemaks vastaseks pidas ta Elvat, keda võideti kahel korral 1:0: „Ega tegelikult ükski vastane kerge polnud, aga ma ütleksin, et kõige raskemad hetked tekkisid Elva vastu mängides. Mõnikord jäime lauspressi alla, aga suutsime sealt auga välja tulla.“

Võitude kõrval viigistas Esiliiga B-s neljandat kohta hoidev Kalev II 0:0 Kuressaarega ning hiljuti karikasarja poolfinaalis Sillamäe Kalevile 0:2 alla vandunud Viimsiga.

Heade tulemuste põhjuseks tõi puurilukk hästi toimiva kaitseliini: „Põhitöö kaitses teevad ära ikkagi väljakumängijad. Muidugi on tore, kui kaitsjates tekib kindlustunne, et eksimuse korral pole olukord katastroofiline, sest nende taga olev puurivaht suudab need üksikud vead lappida.“

Hetkel tunneb Karl Andre Vallner end heas vormis olevat ning ootab võistkonnalt edukat tulevikku: „Meestel on igale mängule minnes tuju laes, meeskonnavaim on hea. Kõikide asjada kombinatsiooniga tulevadki head esitused ning loodame seda sama rada pidi jätkata!“

Pikemat intervjuud Karl Andre Vallneriga loe siit.

Aprillikuu Esiliiga B parimaks treeneriks valiti Tartu Welco loots Siim Valtna, Esiliiga parimateks osutusid Vändra Vapruse mängija Ranet Lepik ning Tallinna Infoneti duubli juhendaja Sergei Bragin. Kõiki premeerib auhindadega Postimees.

Premium liigas pälvisid sama tunnustuse Paide Linnameeskonna juhendaja Meelis Rooba ning Nõmme Kalju vasakkaitsja Andrei Sidorenkov.

 

Foto:  Grete. S