Märtsikuu parimaks mängijaks Esiliigas valiti Tallinna Kalevi väravavaht Daniil Savitski, kes lasi enda selja taha vaid neli palli.

“Tiitel tähendab mulle seda, et lisaks meeskonnale olen jäänud oma tegemistega väljakul silma ka teistele, kes on pidanud seda tunnustamise vääriliseks,” kommenteeris Savitski.

“Olles väravavaht on see veelgi suurem tunnustus, sest väravavahi puhul on statistilised näitajad, mille alusel justkui võiks tunnustust jagada, suures sõltuvuses kogu meeskonnatööst. Seetõttu teeb individuaalne tunnustus alati meele heaks.”

Meeskond hoiab Esiliigas üheksa punktiga neljandat kohta. Võidurõõmu tunti kolmel korral – 2:0 alistati Vändra Vaprus ning 2:1 Kohtla-Järve JK Järve ja Nõmme Kalju U-21. Kaotati vaid üks kohtumine 1:2 Viljandi Tuleviku vastu. “Loomulikult peab tänama kutte, kes on aidanud mind mängudes ja kelle najal head esitused tulevad,” tunnustas Savitski võistkonnakaaslasi.

Ise peab väravavaht parimaks palluriks Nõmme Kalju U-21 ründajat Vlasi Sinjavskit: “Olin siiralt üllatunud mängus Kalju vastu, kui teda mängimas nägin. Tema tehniline pagas ja loovus olukordade lahendamisel on kindlasti seninähtust kõige muljetavaldavam – samas suutsime konkreetse mehe nulli peal hoida!”

Kuu kõige raskemaks mänguks peab Savitski 2:1 koduvõitu Kohtla-Järve üle. “Mäng oli äärmiselt lahtine ja võimalusterohke, mistõttu tuli tihti sekkuda ja olla oma parimal tasemel, et kolm punkti koju jätta.

Esiliiga kuu parimaks treeneriks valiti Tallinna Flora U-21 meeskonna juhendaja Joel Indermitte. Esiliiga B tasandil, kus Kalevi duubel 10 punktiga teist kohta hoiab, valiti parimateks Tartu Tammeka U-21 võistkonna loots Timo Teniste ning ründaja Martin-Gert Pärli. Viimane on viie tabamusega ka Esiliiga B parim väravakütt.

Premium liiga parimateks osutusid liidermeeskonna Tallinna Infoneti treener Aleksandr Puštov ning ghaanalasest keskkaitsja Ofosu Appiah. Kõigile parimatele paneb auhinna välja Postimees.

 

Foto: