Kalevi esindusmeeskond oli teatavasti üks kahest esimesest võistkonnast, kes sel hooajal Eesti jalgpalli liigahooaja avamängus võistlustulle astus. Võiduga alustatud hooaja avamängust liiguti edasi karikavõistluste veerandfinaali, mis võttis aset 10. märtsil. Järgmisel päeval läksid riigitasemel kõik meistriliigast madalamal asuvad võistlused kinni, mis tähendas ka pausi meie esindusmeeskonna jaoks. Selle valguses uurisime treener Daniel Meijelilt, mida esindusmeeskond üldse hetkel teha tohib ja kuidas. 

“Hetkeolukorras on esinduse grupp tehtud kaheks eraldi grupiks,” sõnas Meijel ja jätkas, “üks grupp teeb 4 treeningut grupina staadionil ja 2 taastavat trenni koos vigastust ennetavate harjutuste ja jõu osaga individuaalselt juurde – ehk 6 trenni nädalas. Selles grupis on ainult noortekoondiste kandidaadid.

Teine grupp teeb staadionil 2+2 reegliga 2 trenni (tensioni ja kiiruse trennid), lisaks 2 aeroobset trenni koos jõu osaga individuaalselt ja veel 2 taastavat trenni koos vigastust ennetavate harjutuste ja jõu osaga individuaalselt juurde – ehk samuti 6 trenni nädalas, aga kahjuks ei saa nemad teha kontaktseid treeninguid. Siia gruppi kuulub ka näiteks Alfa, kellel on lisaks loetud tegevustele veel 1-2 korda nädalas staadionil 2+2 reegliga ainult palliga tegevused.

Tegutseme selliselt nädala lõpuni ja siis mängijate tagasisidest lähtuvalt vaatame, kuidas koormused on ja kas näiteks teha mingi jõu osa Zoom keskkonnas (sarnaselt eelmisele kevadele).

Meil on just põhikoosseisus enamik sellised mängijad, kes pole meie tahetud mängujoonisega ja ideedega harjunud mängima. Selleks, et mängijad need omaks võtaksid ja ka mängudes õnnestuksid, on vaja neid palju treeningutel praktiseerida. Kahjuks seda võimalust meil hetkel pole ja tuleb keskenduda rohkem füüsilisele poolele, mis on sel hooajal mängitud kolmes erinevas võistlusmängus hakanud järgi andma samadel minutitel. Ehk tööd on nii mängijatel kui ka staffil kõvasti,” rääkis Meijel treeningkava kohta.

 

Foto: Raido Kull / soccernet.ee