2020 hooajaks on lõppenud Kalev U21 võistkonna hooaeg, kes saavutas see hooaeg 30st mängust 19 võitu ning 1 viigi, mis andis Esiliiga B-s võistelnud tiimide vahel kolmanda koha. Hooaja eel suure noorenduskuuri läbi teinud võistkonna jaoks oli enamuste mängijate jaoks tegemist esimese hooajaga meeste seas ning nüüd aasta lõppedes uurisimegi peatreener Daniel Meijeli käest, kuidas hooaeg tema arvates möödus:

Kuidas see treeningaasta läks vastavalt ootustele?

Iga aastaga on duubli gruppi jõudnud noorte tase tõusnud, tänud selle eest Atkole ja Innarile. Nemad olid 2003, 2004 ja 2005 poiste juures enne duublisse tulekut. Poiste eesmärgid on kõrged ja motivatsiooni jagub ka teistele näitamiseks. Tahame tänada veel Gregor Wahli, Janar Koplit, Artur Makarovit – need vennad näitasid iga mees oma moodi mis tähendab meeste jalgpall ja andsid noortele esimese fiilingu mis tunne on meeste vastu mängimine ning teadmise, et milline peab olema pingutus. Unustasin Kenlou – tema keskendub vahel rohkem kaaslase aitamisele rohkem kui enda arendamisse, selliseid tegelasi on üksikuid.

Kas hooaja eel seatud eesmärkide täitmine läks plaanipäraselt?

Jah. Hooaeg oli erinev tavalisest, sest viirus tegi ka omad plaanid siia aastasse. Arvan, et poiste areng toimus loogilist rada pidi ja enamus mängudes suutsime ka seda näidata väljakul. Suur arv poisse sai ennast näitamas käia ka esinduse juures, osad jäidki sinna gruppi ja mitmed teenisid ka mõnuga minuteid Meistriliigas.

Hooaja positiivsemad üllatused? Hooaja negatiivsemad üllatused?

Positiivsemad üllatused olid teatud mängijate areng kiiremini kui ootasime ja koroona kevade ajal toimunud individuaalsete treeningute ajal nähtud vaev mängijate poolt(tagasiside oli positiivselt üllatav). See nähtud vaev avaldus mängudes suvel. Ka vigastuste poole pealt saime asjad kontrolli alla selle aastaga, tuli talvel palju mängida koormustega ja suvel mänguminutitega liigas.

Negatiivse poole pealt jäid meelde mängud Viimsi meeskonnaga liigas, ainuke vastane kellega ei saanud ükski mäng hakkama. Mängijad, kes jõudsid esinduse juurde, siis nende mänguaeg jäi ka osadel mingi periood väga minimaalseks.  Kuidas tulevikus seda paremini koordineerida, sest noored vajavad mänguminuteid.

Aspektid, mis vajavad tuleval hooajal enim tähelepanu?

Kindlasti nendel poistel, kes on oma arengus jõudnud järgmisele tasemele, siis vajame staffi konkreetseid teadmisi ja tegusid ÜKE poole pealt. Lisaks platsi treeningute intensiivsust ja kvaliteeti tõsta, just pallita mängu tark argessiivsus võiks olla selleks esimeseks jutuks. Loomulikult ka tingimused, kus treenime on tähtsad.

Kõige suurem sportlik katsumus see hooaeg?

Treenerile oli see mängijate rotatsioon ja mänguminutite jagamine võimalikult õiges koguses. Mängijatele võis olla palliga mängu kannatlikkus, et ei mindaks kaasa enamus vastaste “jookse-viska” mänguga, tunnetada ära, millal kiire ja millal rahusta. Lisaks oli veel poistele kindlasti raske, et meile löödi enamus väravaid meie enda ülesehituse eksimuste pealt. Siin aitas teadmine, et duubel ei mängi mänge puhtalt tulemuse peale ja palliga mängu ongi raskem õppida või edasi arendada ning seal tulevad vead sisse, aga tulevikuks on see vaja omandada.

Mis on plaanid või muudatused, mis võivad juhtuda järgmisel aastal? 

Treeneritega oleme rääkinud, et mida vaja parandada oma tegemistes. Või mida lisada. Detsembri individuaalsed kavad poistele on tehtud ja kokku tuleme uuesti 03.01 (pühapäev) esialgse kava järgi. Hetkel on 1 mängija U-21 grupist, kes järgmine aasta vist ei jätka(mõtleb veel). Klubi registreeris tiimi ka U-19 liigasse.

Kui klubi juhtide poolt saame teada, et mis moodi järgmine aasta on nende plaanid tehtud ja kes on treenerid, siis läheme tööga juba jooksvalt edasi. Siis selguvad ka gruppide nimekirjad.