2017 aasta septembris avasime grupi 2009-2010 tüdrukutele, kes sel hooajal võistlesid tüdrukute U12 meistrivõistluste I alagrupis ja saavutasid seal 15 punktiga 5. koha. Tüdrukute treener Carmen on selle grupiga olnud kõik kolm hooaega ning uurisime temalt, kuidas ta selle hooajaga rahule jäi ja mis vajaks lihvimist.

Kuidas see treeningaasta läks vastavalt ootustele?

Ootus oli kindlasti teha terve hooaeg grupitreeninguid, kuna see võimalik ei olnud, siis pidi olukorrale vastavalt kohanema. Saime arendada individuaalseid oskuseid ja katsetada tehnoloogia võlusid. See aeg, kui saime ühiselt treenida keskendusime peamiselt palli kontrollimisele ja väljakul teadlikkuse kasvatamisele. 

Üldpildis on grupisisene õhkkond muutunud ühtsemaks ja mängijaid tuleb gruppi aina juurde, mis on tüdrukute jalgpallis ainult positiivne:)

Kas hooaja eel seatud eesmärkide täitmine läks plaanipäraselt?

Pigem läks. Esimest hooaega mängisime see aasta kodus-võõrsil formaati, mis tähendab mängijate ja nende perede jaoks suuremat pühendumist jalgpallile, sest iga nädalavahetus on mäng. Sellega kaasnevad enne hooaega olevad hirmud kadusid, kui hooaeg algas. Probleem tekkis vaid suvel jaanipäeva paiku, kui mängijate kokku saamine oli keerulisem. 

Hooaja positiivsemad üllatused? Hooaja negatiivsemad üllatused?

Positiivne üllatus oli kindlasti mängijate tahe ja motivatsioon areneda ning võime omandada nii oskuseid kui ka teadmisi. 

Negatiivse poole pealt oli suve keskel probleeme treeningutel ja mängudel kohal käimisega. 

Aspektid, mis vajavad tuleval hooajal enim tähelepanu?

Kuna grupi koosseis on septembrist alates täienenud, siis tuleb tegeleda taseme ühtlustamisega ja koostöö arendamisega. Viimast nii mängijatel omavahel kui ka treeneri ja mängijate vahel. Rohkem tähelepanu tahame pöörata ka treeningtempo tõstmisele. 

Kõige suurem sportlik katsumus see hooaeg? 

Motivatsiooni leidmine individuaalseid treeninguid teha. Kohanemine viiruse olukorraga käis mõne jaoks kergemalt, teiste jaoks raskemalt. Toimus rutiini vahetus ja mängijatel oli vaja ise oma nädalagraafikusse trenniajad sisse viia.
Liigahooaja alguses oli kõige suurem sportlik katsumus mängu pikkusega kohanemine- eelmise natuke ebatavalise hooaja kahe tunriiripäevaga võrreldes oli nüüd iga nädal 2×30 minutit mäng.