Oma aastakokkuvõtte teeb Ando Hausenberg, kes on 2 grupi peatreener. Esimesena alustab ta 2009 Sinistega ning peale seda räägib ta 2014 grupist.

2009 Siniste kokkuvõte

Kuidas see treeningaasta läks vastavalt ootustele?

Terve see aasta käis suuresti Covid-19 taktikepi all. Selles suhtes kindlasti ei läinud vastavalt ootustele. Ära jäid mitmed plaanitud turniirid nii Eestis kui ka välismaal. Samuti pidime treenima individuaalselt ja vähendatud gruppides.

Hea meel on mul selle üle, et poisid on jätkuvalt motiveeritud ja osalevad hea meelega nii treeningutel kui ka võistlustel.

Kas hooaja eel seatud eesmärkide täitmine läks plaanipäraselt?

Mängisime sel aastal esimest aastat 9vs9. Ka minu kui treeneri jaoks oli see esimene aasta 9vs9 jalgpallis.

Põhieesmärgiks seadsin ma poistele tulla toime uue formatsiooniga ja suurenenud nõudmistega nii tehniliselt kui ka taktikaliselt. Usun, et areng oli vägagi hästi näha. Hooaja esimesed ja viimased mängud olid just võistkondlikult vaadates nagu öö ja päev.

Kõrvaleesmärgina oli esineda edukalt enda alagrupis Eesti Meistivõistlustel. Hooajaga kogunes meil 14 mängust 10 võitu ning 2 kaotust, sekka ka 2 viiki.

Hooaja positiivsemad üllatused? 

Positiivselt üllatas mind staabiilne esinemine Eesti Meistrivõistlustel. Grupi siseselt on esile kerkinud päris palju mängijad, kes suudavad rasketel hetkedel tõusta esile. Head meelt teeb, et meil jätkub selliseid mängijaid igasse liini. Loodetavasti teeb keegi meie grupist sammu edasi ka Valgesse gruppi.

Aspektid, mis vajavad tuleval hooajal enim tähelepanu?

Järgmisel aastal tahaks teha mänguliselt ja taktikaliselt sammu edasi. Tahaksime mängida veelgi rohkem palliga ning olla mängus domineerivam pool. Sel aastal jäi just tasavägistes mängudes puudu kannatlikusest rünnakute ülesehitamisel ning otsiti lihtsaid lahendusi.

Kõige suurem sportlik katsumus see hooaeg?

Suurimaks katsumuseks oli minule kui treenerile mänguaja jagamine. Meil on väga suur treeninggrupp. See tähendab, et meil on juba väga suur konkurents võistlustele pääsemiseks. Kui sul on kasutada nii palju heal tasemel mängijaid, siis treenerina on vahest tunne, et sa ei saa kõigile anda piisavalt mänguaega.

2014 kokkuvõte:

Kuidas see treeningaasta läks vastavalt ootustele?

Antud küsimuse vastamisel ei saa üle ega ümber Covid 19-st rääkimisest. Selles vanuses individuaalset õpet läbi viia oli väga keeruline ja kindlasti pani see meie treeningaastale teatava põntsu. Samas suutsime enda meeskonda mitmete uute liikmete võrra kasvatada ja väga suur osa poistest said kirja oma esimese turniirikogemuse. Osalesime mitmetel võistlustel, mis märgatavalt tõstis poistes motivatsiooni ja huvi jalgpalli vastu veelgi.

Kas hooaja eel seatud eesmärkide täitmine läks plaanipäraselt?

Suures plaanis küll. Kuna see oli minu esimene aasta 2014 grupi treenerina, siis üheks suurimaks eesmärgiks oli poisse tundma õppida,  moodustada ühtne motiveeritud tiim poiste ja ka lapsevanemate vahel. 2014 lapsevanematega võitsime ka lapsevanemate turniiri, mis aitas suurendada mänguindu ka lastes.

Hooaja positiivsemad üllatused? 

Kas just üllatused, aga meie grupis on väga palju poisse, kes armastavad jalgpalli ja osalevad väga hea meelega treeningutel ning võistlustel. Lapsed on treeningul väga motiveeritud ja kuulavad hoolikalt õpetusi.

Aspektid, mis vajavad tuleval hooajal enim tähelepanu?

Järgmisel aastal läheb põhirõhk mängijate individuaalse tehnika arendamisele.

Kõige suurem sportlik katsumus see hooaeg?

Meie poisid sel aastal veel Eesti Meistrivõistlustel ei osalenud, kuid alates sügisest on poisid osalenud mitmetel turniidel. Suurimaks katsumuseks oligi treeningutel õpitu rakendamine võistlusolukorras, kus vastaseks pole enam enda jaoks tuttavad meeskonnakaaslased nagu on treeningutel.

Plaanid/muudatused järgmiseks hooajaks. 

Järgmisel aastal saavad tublimad võimaluse osaleda aasta vanemate vastu Eesti Meistrivõistlustel. Samuti jätkame aktiivselt turniiridel osalemist.